Олег Андрос (androsland) wrote in eco_zooza_ua,
Олег Андрос
androsland
eco_zooza_ua

Леопард Бакс на острові Водників – іграшка в руках олігархів


Зоозахисники виявили на околицях Києва леопарда, якого утримують у неволі всупереч законодавству.
У квітні 2010 р. до СВЖ «Природа над усе!» надійшла інформація, що на острові Водників, що межує з Жуковим островом (м. Київ), на території комплексу будівель із вивіскою «Tiger», утримується дикий звір з родини котячих.


24 квітня 2010 р. журналісти СВЖ «Природа над усе!» Анжеліка Комарова та Олег Андрос разом з представниками громадськості прибули на описане місце і пересвідчилися у наявності великої кішки на території вказаного об’єкту. Комплекс будівель не був схожий на приватний будинок, за всіма ознаками це елітний розважальний заклад. На воротях, однак, немає жодної вивіски. Територія обнесена високим парканом, оточена водним каналом та перебуває під пильною охороною.
Знімки, які вдалося зробити журналістам, не давали точної уяви про зоологічну класифікацію тварини. СВЖ «Природа над усе!» спільно з громадськими організаціями «Національний екологічний центр України» (Олексій Василюк), «Інтеркультура» (Володимир Сорока) та МТЗТ „SOS“ (Тамара Тарнавська) звернулися до народного депутата Кирила Куликова з проханням провести перевірку цієї ситуації.
У зверненні була висловлена стурбованість щодо неналежного утримання тварини в неволі, а також сумнів щодо законності утримання її у приватній власності. З цього питання народний депутат Куликов звернувся до Прокуратури міста Києва. На початку липня 2010 р. депутату надійшла формальна відписка за підписом заступника Генерального прокурора України – прокурора м. Києва Ю. Ударцова. У ній йшлося про те, що «перевіркою, проведеною разом із Управлінням ветеринарної медицини у м. Києві, встановлено, що на острові Водників у вольєрі площею 60 кв. м. розважального закладу «Tiger» утримується леопард, на якого Дрогобицькою міською державною лікарнею ветеринарної медицини видано ветеринарний паспорт із відмітками про здійснення усіх необхідних щеплень.
Крім того, при огляді дикої тварини представники Управління ветеринарної медицини встановили, що леопард знаходиться в  задовільному стані, слідів жорстокого поводження з твариною не виявлено».

На незаконність торгівлі та утримання дикої фауни в приватній власності, як того вимагає Конвенція ООН про міжнародну торгівлю зникаючими видами (CITES), прокуратура міста та екоінспектори з Ветуправління ветеринарної медицини не звернули уваги.
З огляду на таку незацікавленість органів влади, у липні 2010 р. СВЖ «Природа над усе» спільно з телеканалом СТБ провели власне розслідування. Цього разу вдалося легально побувати на території закладу на острові Водників та оглянути леопарда поближче. У результаті з’ясувалося:
- власник леопарда – (за його словами) Володимир Буланьков, бізнесмен, координатор проекту реконструкції НСК «Олімпійський» та Президент «Tiger holding»;
- леопард (кличка – Бакс) мовляв, був куплений за 30 тисяч гривень в одному з розплідників Волинської області та переданий Буланькову у якості подарунка  (про це заявив журналістам сам Буланьков та його друг, що не представився);
- Буланьков вважає достатнім для утримання леопарда наявність у нього таких документів, як ветеринарний паспорт, накладної на купівлю тварини вартістю 30 тисяч гривень та довідки про перевірку з ветуправління;
- ветобслуговування леопарда за словами Володимира Буланькова здійснює головний ветлікар Київського зоопарку Андрій Марунчин, який не може не знати про вимоги чинного законодавства у сфері купівлі/продажу дикої фауни. Більше того, він брав участь у вилученні двох усурійських тигрів, що перебували у приватній власності одного з народних депутатів - якраз на підставі конвенції CITES (до речі, ці тварини й досі перебувають у Київському зоопарку). З огляду на цю ситуацію п. Марунчин черговий раз продемонстрував своє уміння допасовуватися до будь-якої ситуації, закриваючи в потрібні моменти очі на вимоги законодавства;
- умови утримання леопарда Буланьков та його друзі вважають кращими, ніж у Київському зоопарку, що й не дивно, зважаючи на кількість смертей тварин у зоопарку за останні півроку.
Однак при ближчому тварини огляді журналістка СВЖ А. Комарова поставила під сумнів якість умов утримання леопарда. Клітка розташована просто на березі каналу між Жуковим островом та островом Водників, під кутом близько 35-40 градусів, горизонтальна поверхня помешкання леопарда займає усього лише кілька квадратних метрів. Леопард утримується в самотності. Клітка не передбачена для утримання пари леопардів.
23 липня у програмі «Вікна» (телеканал СТБ) був показаний сюжет, присвячений леопарду. На думку СВЖ «Природа над усе!», проблема була висвітлена однобоко. На думку автора сюжету Ганни Суряднової, леопард утримується в добрих умовах та на достатньо законних підставах. Питання про законність діяльності розплідників для розведення леопардів в Україні журналістом СТБ не ставилося під сумнів. Документи про розплідник у Волинській області, який нібито продав леопарда, надані журналістам не були. Було показано ветпаспорт, який зазвичай виписують домашнім собакам та котам.
І тут виникає суперечність. В листі від прокуратури на ім’я народного депутата К. Куликова вказано, що паспорт на леопарда видано Дрогобицькою міською державною лікарнею ветеринарної медицини. Однак для журналістів СТБ було надано інші документи: замість міста Дрогобич фігурує місто Тернопіль.
У сюжеті СТБ не має і згадки про те, що Україна ратифікувала конвенцію CITES, що прямо забороняє будь-які відносини купівлі-продажу щодо тварин зникаючих видів.Ініціативна група найближчим часом звернеться до Генерального прокурора України з проханням з’ясувати законність діяльності розплідника леопардів у Волинській області (якщо він дійсно існує), та законність утримання леопарда паном Буланьковим (якщо він дійсно є власником тварини).
Журналістів, яким небайдужа доля леопарда на острові Водників, дотримання законності та репутація української держави, просимо долучитися до подальшого розслідування. Наша мета - зупинити кримінальну торгівлю дикою фауною в Україні.

Для контактів:


Анжеліка Комарова, СВЖ «Природа над усе!» 067 583 70 89;
Олег Андрос, Національний екологічний центр України, СВЖ «Природа над усе!» (044) 383 27 41,
androsland@inbox.ruДанный адрес e-mail защищен от спам-ботов, Вам необходимо включить Javascript для его просмотра.
.

Фото леопарда доступні тут.

Зоологічна довідка (за матеріалами Вікіпедії та інших джерел)

Леопард далекосхідний (Амурський леопард) – найрідкісніша кішка у світі. Занесений до Міжнародної Червоної книги. Сьогодні у дикій природі їх налічується близько 30 особин, в зоопарках – 100 (походять від одного самця). Їх чисельність у світі неухильно зменшується через зменшення місць їхнього проживання та контрабандного полювання.
На одне хутряний виріб у повний зріст йде від 20 до 30 шкур леопарда. В Росії леопарди проживають у Південно-Східній частині Росії, на північному сході Китаю та на Корейському півострові. Ще в Радянському Союзі було заборонено полювання на леопарда (з 1956 р.) та його вилучення з дикої природи (з 1966 р.). Тварина занесена до Червоної Книги Росії та до Додатку I CITES (Конвенція з міжднародної торгівлі вимираючими видами дикої фауни і флори).
В Україні леопарди у дикій природі не проживають.

Законодавча довідка

Завезення приватними особами леопардів в Україну суперечить Конвенції ООН про міжнародну торгівлю (CITES), підписантом якої є Україна.
Ст. 8 Розділу ІІ Закону України «Про захист тварин від жорсткого поводження» містить таку вимогу:
«Утримання диких тварин у неволі допускається за наявності дозволу, що видається центральним органом виконавчої влади з питань охорони навколишнього середовища».
Ст. 7 розділу ІІ: «Умови утримання тварин повинні задовольняти їх природні потреби їжі, воді, сні, рухах, контактах із собі подібними, у природній активності та інші потреби.
Місце утримання тварин повинно бути оснащене таким чином, щоб забезпечити необхідний простір, температурно-вологісний режим, природне освітлення, вентиляцію та можливість контакту тварин із природним для них середовищем».
Ст. 13 Закону містить наступне: «Якщо продається дика тварина з числа видів, що занесені до Чернової книги України або підлягають охороні відповідно до чинних міжнародних договорів України, інша дика тварина, продавець тварини зобов’язаний також надати покупців документ, що засвідчує законність набуття такої тварини у власність».Джерело: http://sos-animals.info/index.php?option=com_content&view=article&id=227%3A2010-07-25-18-42-25&catid=25%3A2009-10-27-11-15-44&Itemid=25&lang=ru
Tags: Киев, права животных
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 1 comment