Олег Андрос (androsland) wrote in eco_zooza_ua,
Олег Андрос
androsland
eco_zooza_ua

У Київському зоопарку не повинно бути чергової “бляшанки” з дельфінами

Національний екологічний центр України висловлює стурбованість планами Київської міської державної адміністрації щодо побудови океанаріумів у київському зоопарку та в парку на Нивках.
«Будівництво океанаріуму у Київському зоопарку – черговий комерційний крок, через який дельфінів утримуватимуть у неволі в неприродних для них умовах. Київ розташований на відстані понад 400км від морського узбережжя, дельфіни утримуються у штучно підготовленій воді, в яку додається хлор для дезінфекції. Тварини змушені перебувати в обмеженому просторі, брати участь у виступах, система підготовки до яких ґрунтується на систематичному недогодовуванні тварин», - каже Катерина Полянська, представник Національного екологічного центру України.
Природоохоронці звертають увагу на те, що постійний стрес, неякісне ветеринарне обслуговування, надмірне шумове навантаження, брак руху, захворювання шкіри, хвороби внутрішніх органів є причиною передчасної смерті дельфінів. Виступаючи проти будівництва нових дельфінаріїв та функціонування дельфінаріїв, розташованих у містах, віддалених від морської акваторії, представники НЕЦУ вимагають від КМДА не допустити будівництва на території зоопарку та в усіх районах Києва нових дельфінаріїв або інших закладів, що утримуватимуть дельфінів.
Природоохоронці наголошують, що зоопарк Києва має стати біопарком та місцем для збереження і вивчення диких видів, а не комерційно-розважальною установою. Так, гроші варто було б спрямувати не на будівництво океанаріуму, а на ремонт приміщень для приматів, які уже двадцять років знаходяться у жахливому стані, і не бачили жодного ремонту.
Нагадаємо, що згідно з повідомленнями ЗМІ, Головне управління комунальної власності готує проект рішення щодо будівництва океанаріуму в столичному зоопарку, аби вже цього тижня передати його профільній комісії Київради. Океанаріум може бути збудований уже до 2014 року.
Екологічні організації України виступають проти функціонування дельфінаріїв та комерційного використання дельфінів. Дельфіни занесені до Червоної книги України, Червоного списку Міжнародного Союзу охорони природи, охороняються Бернською та Боннською конвенціями, угодою АССОВАМS, конвенцією CITES. В Україні діє мораторій на вилучення дельфінів з середовища їх існування з будь-якою метою.

Контакти:
Катерина Полянська 067 266 44 38, ktgreentree at gmail.com
Олег Андрос 097 502 75 51, androsland at inbox.ru
Tags: Зоопарк, Киев, НЕЦУ, дельфины, дикі тварини, права животных
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments