Олег Андрос (androsland) wrote in eco_zooza_ua,
Олег Андрос
androsland
eco_zooza_ua

Пікетування Верховної Ради України проти законопроекту № 9139 – 4 грудня 2012 р., 9:00

9139

У вівторок, 4 грудня 2012 р., о 9:00 відбудеться пікетування Верховної Ради України зоозахисною громадськістю.
Верховна Рада ЗНОВУ і КОНТРАБАНДОЮ (без відповідного рішення Погоджувальної Ради ВР) внесла до порядку денного засідання на 4 грудня (вівторок) проект закону № 9139 «Про реформування та вдосконалення дозвільної системи у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального і невиснажливого використання природних ресурсів та екологічної безпеки, зменшення регуляторного тиску на суб’єктів господарювання» – друге читання.
З внесенням до порядку денного законопроекту 9139 (друге читання) на 4 грудня можна ознайомитися тут.
Громадськість уже неодноразово висловлювала своє негативне ставлення до цього законопроекту й вимагала відтермінування його розгляду до початку роботи Верховної Ради нового скликання.
Цим законопроектом, у лютому вже ухваленим у першому читанні, легалізується таке ганебне явище як догхантерство – полювання на тварин і птахів у місті, у тому числі собак і котів. Ним же закладаються нечувані корупційні можливості (дозволи на відстріл тварин, у тому числі червонокнижних і в заповідниках, згідно проекту, безкоштовно видаватимуть держадміністрації) і створюється сприятлива ситуація для масштабного винищення природного світу України
Це безпрецедентний законодавчий акт, ухвалення якого переведе Україну в розряд дикунських країн. Крім цього, він містить ще низку змін, що значно погіршують чинне природоохоронне законодавство (зокрема, на вулиці міст повернуться фотографи з екзотичними тваринами). Внесення законопроекту на друге читання в останні дні роботи ВР старого складу свідчить про те, що його мають намір ухвалювати, попри НЕГАТИВНИЙ висновок як профільного (екологічного) комітету ВР, так і Головного управління ВР із зазначенням системних вад документу та неможливості його покращення.
Після широких протестів громадськості та публікацій у ЗМІ 19 грудня проект було знято з розгляду погоджувальної ради ВР. Однак 3 грудня він контрабандою виник у порядку денному. Комусь дуже потрібно перетворити Україну на суцільне мисливське угіддя.
Наполягаємо на відтермінуванні розгляду зазначеного законопроекту й на розгляді його новим складом парламенту!

Спілка вільних журналістів «Природа над усе» приєднується до рішучого протесту проти цього ганебного законопроекту.

Організатори:

ГО «Форум порятунку Києва» - Віталій Черняховський, тел.: (044) 228-55-33; 068-833-33-33;
ГО «Інститут сучасних проблем країни» - Тетяна Метельова, тел.: 050-727-28-19;
Форум допомоги безпритульним тваринам UA-Vet – Ірина Шульженко, тел.: 050-311-02-05;

Олег Андрос, Спілка вільних журналістів «Природа над усе» (044)383-27-41.
Tags: Киев, законодательство, пикет, пикеты, права животных, протестная активность, протестные мероприятия
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments